Byty, domy, kanceláře, prodejny, školy a školky

Aktuální situace vzhledem k šíření koronaviru COVID-19:

 

V současné době je více než vhodné dezinfikovat ozonem hlavně byty, školy, školky a auta ve kterých se přepravujete.
Neexistuje žádný virus, bakterie ani plísně, které by odolaly ozónu.

Ozon je 3000x rychlejší než chlór a 25x účinnější než kyselina chloritá (NOCL), 2500x než chlornan (OCL) a 5000x než chloramin (NH2CL) a je přitom mnohem bezpečnější.

Každý člověk chce, aby on i jeho rodina žili v čistém a zdravém prostředí. A právě dezinfekce pomocí ozonu je jedna s cest vedoucích ke zdravému způsobu života. Centrem našeho zájmu pro použití ozonu jsou tedy domy a byty.

Nové budovy jsou dnes projektovány a stavěny s vysokým stupněm izolací. Snižování energetické náročnosti bohužel vede i k zamezení přirozené výměny vzduchu v objektech. Zároveň jsou pro vnitřní vybavení interiérů používány syntetické materiály, ze kterých se samovolně uvolňují ředidla a jiné nežádoucí látky. K chemickému zatížení se přidává zatížení bakteriemi, viry a plísněmi. Jejich akumulace v budovách spolu se špatnou ventilací způsobuje tzv. Syndrom nezdravých budov (SBS), který může být příčinou mnoha zdravotních obtíží.  Zdravotní obtíže se mohou projevit  ihned nebo až po několika letech. Bezprostřední příznaky zahrnují dráždění očí a dýchacích cest, bolesti hlavy, zvýšenou teplotu, alergické reakce a také pocity závratě, úzkosti a trvalou únavu. Dlouhodobé vystavování se tomuto prostředí může být příčinou astmatu, alergických onemocnění, opakujících se chřipek i srdečních onemocnění.

V domácnostech, školách a školkách můžeme ozon použít k likvidaci mnoha nepříjemných zápachů, jako jsou ředidla z čerstvé barvy, zápachy po vaření, kouř z cigaret, zápach ze zvířat, odpadky, plísně, lepidla z nového nábytku a mnoho dalších zápachů organického i anorganického původu. Neexistuje prakticky žádný zápach, který by ozon nemohl odstranit. Ozon zoxiduje tyto škodlivé částečky ještě předtím, než se dostanou do lidského organizmu a začnou odčerpávat kyslík z vašeho těla. Obvykle používané deodoranty maskují zápachy tím, že je vytvářejí ještě větší. Je to jako používání hlasitého rádia k přehlušení pláče dítěte. Ozón však skutečně reaguje se zápachy a přeměňuje je na neškodné částice. Ozon je v tom originální, pouze ozon to umí. Pokud ozon pustíme do načichlé místnosti, všechen se spotřebuje na oxidaci zápachů. Pouze tehdy, není-li již co oxidovat, zůstane zbytkový ozon. Dokonce i ty nejmenší koncentrace ničí bakterie, viry a plísně.

Ceník ozonové dezinfekce najdete ZDE

Více než 300 000 osob v naší zemi je alergických na prach. Nemohou se nacházet v zaprášených místnostech, nemohou uklízet. Alergii u nich vyvolávají alergeny, které se nacházejí ve výtrusech prachových roztočů (Dermatophagoides farinae, D. pteronyssinus) na drobných částech prachu. Alergeny (DER p1, DER f2 a jiné) jsou sacharidy spojené s peptidy s molekulární hmotností od 25 000 do 40 000. Ozon je účinně ničí a také omezuje rozvoj prachových roztočů.

Zákrok s využitím silného oxidantu ozonu je důležitý také při odplísňování starých a zanedbaných bytů nebo domů, v nichž chybí ventilace a vysoká vlhkost způsobila nadměrný rozvoj plísní (Stachybotrys chartarum, Aspergillus versicolor).

Po nákupu nového nábytku je možné jeho zvláštní pach jednoduše odstranit pomocí ozonu. Podobným způsobem se eliminuje zápachy z místností po malování nebo lakování.